The safe is due to be fully refurbished with new electronic lock fitted. Like what you see?.
| material | Metal |
|---|---|
| Item Depth | 712mm |
| Suitable For | Money, Valuables |
| Colour | White |
| Brand | Dudley Safes |
| Type | Money Safe |
| Lock Type | Electronic |
| Lock Mechanism | Combination |
| Security Rating | Eurograde 3 |
| Fixture Type | Surface Mounted |
| Item Height | 1021mm |
| Model | Dudley Europa |
| Item Width | 640mm |
| Item Weight | 213kgs |
| Country of Origin | United Kingdom |
We offer this Dudley Europa Grade Three Size Five Safe (£35k cash rating/£350k jewellery cover). The safe is due to be fully refurbished with new electronic lock fitted.
Safe dimensions are: HxWxD (mm) 1021mm x 640mm x 712mm (plus 60mm for handle and hinges) (580kgs)
Delivery and installation available (Ground floor only due to weight) and may be free of charge subject to postcode, please send us a message to discuss delivery and installation requirements to confirm any additional costs prior to purchase. Postcode required when discussing delivery options.
Like what you see? We also offer other products on our eBay shop, if you have something specific in mind, reach out to us and we will be happy to discuss different layouts.
We also accept payment on delivery on this item.
The safe is due to be fully refurbished with new electronic lock fitted. Like what you see?.
| material | Metal |
|---|---|
| Item Depth | 712mm |
| Suitable For | Money, Valuables |
| Colour | White |
| Brand | Dudley Safes |
| Type | Money Safe |
| Lock Type | Electronic |
| Lock Mechanism | Combination |
| Security Rating | Eurograde 3 |
| Fixture Type | Surface Mounted |
| Item Height | 1021mm |
| Model | Dudley Europa |
| Item Width | 640mm |
| Item Weight | 213kgs |
| Country of Origin | United Kingdom |
We offer this Dudley Europa Grade Three Size Five Safe (£35k cash rating/£350k jewellery cover). The safe is due to be fully refurbished with new electronic lock fitted.
Safe dimensions are: HxWxD (mm) 1021mm x 640mm x 712mm (plus 60mm for handle and hinges) (580kgs)
Delivery and installation available (Ground floor only due to weight) and may be free of charge subject to postcode, please send us a message to discuss delivery and installation requirements to confirm any additional costs prior to purchase. Postcode required when discussing delivery options.
Like what you see? We also offer other products on our eBay shop, if you have something specific in mind, reach out to us and we will be happy to discuss different layouts.
We also accept payment on delivery on this item.