Bespoke interior fittings including 8 premium multi functional watch winders, plus two drawers finished in black oak lined with Alcantara style material finished in charcoal. LED lighting provided.
| Size | Medium |
|---|---|
| Item Depth | 420mm |
| Suitable For | Money, Valuables |
| Colour | Grey |
| Brand | Bespoke Jewellery Safes |
| Type | Jewellery Safe |
| Lock Type | Digital |
| Lock Mechanism | Combination |
| Security Rating | Eurograde 1 |
| Item Height | 650mm |
| Features | Watch Winders, Drawers |
| Item Width | 500mm |
| Item Weight | 110kg |
| Country of Origin | United Kingdom |
Bespoke interior fittings including 8 premium multi functional watch winders, plus two drawers finished in black oak lined with Alcantara style material finished in charcoal. LED lighting provided.
| Size | Medium |
|---|---|
| Item Depth | 420mm |
| Suitable For | Money, Valuables |
| Colour | Grey |
| Brand | Bespoke Jewellery Safes |
| Type | Jewellery Safe |
| Lock Type | Digital |
| Lock Mechanism | Combination |
| Security Rating | Eurograde 1 |
| Item Height | 650mm |
| Features | Watch Winders, Drawers |
| Item Width | 500mm |
| Item Weight | 110kg |
| Country of Origin | United Kingdom |