Bespoke interior fittings including 8 premium multi functional watch winders, plus an open shelf lined with Alcantara style material provided in charcoal. LED lighting provided. This safe is ideal for fixing into wardrobes where full safe door swing is not possible.
| Size | Small |
|---|---|
| Item Depth | 420mm |
| Suitable For | Money, Valuables |
| Colour | Grey |
| Type | Jewellery Safe |
| Lock Type | Electronic |
| Lock Mechanism | Combination |
| Security Rating | Eurograde 1 |
| Item Height | 500mm |
| Features | Watch Winders |
| Item Width | 500mm |
| Item Weight | 100kg |
| Country of Origin | United Kingdom |
Bespoke interior fittings including 8 premium multi functional watch winders, plus an open shelf lined with Alcantara style material provided in charcoal. LED lighting provided. This safe is ideal for fixing into wardrobes where full safe door swing is not possible.
| Size | Small |
|---|---|
| Item Depth | 420mm |
| Suitable For | Money, Valuables |
| Colour | Grey |
| Type | Jewellery Safe |
| Lock Type | Electronic |
| Lock Mechanism | Combination |
| Security Rating | Eurograde 1 |
| Item Height | 500mm |
| Features | Watch Winders |
| Item Width | 500mm |
| Item Weight | 100kg |
| Country of Origin | United Kingdom |