Bespoke interior fittings including adjustable glass shelving and space for up to three guns (internal height 1200) lined throughout with Alcantara style material provided in charcoal. LED lighting provided.
| Type | Gun Safe |
|---|---|
| Lock Type | Electronic |
| Lock Mechanism | Combination |
| Security Rating | Eurograde 2 |
| Item Height | 1350mm |
| Features | With Shelves |
| Item Depth | 465mm |
| Item Width | 550mm |
| Item Weight | 320kgs |
| Suitable For | Money, Valuables, Weapons |
Bespoke interior fittings including adjustable glass shelving and space for up to three guns (internal height 1200) lined throughout with Alcantara style material provided in charcoal. LED lighting provided.
| Type | Gun Safe |
|---|---|
| Lock Type | Electronic |
| Lock Mechanism | Combination |
| Security Rating | Eurograde 2 |
| Item Height | 1350mm |
| Features | With Shelves |
| Item Depth | 465mm |
| Item Width | 550mm |
| Item Weight | 320kgs |
| Suitable For | Money, Valuables, Weapons |